logo

İstoç 21 Ada No: 57 - 59
Mahmutbey / İSTANBUL

0212 659 91 48 pbx

bilgi@tukid.org

TÜKİD YÖNETİMİ İDDMİB’İ ZİYARET ETTİ

TÜKİD YÖNETİMİ İDDMİB’İ ZİYARET ETTİ

TÜKİD
TÜKİD YÖNETİMİ İDDMİB’İ ZİYARET ETTİ

TÜKİD YÖNETİMİ İDDMİB’İ ZİYARET ETTİ

TÜKİD Yönetim Kurulu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) Başkanı Çetin Tecdelioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette ihracatçı firmalara verilen destekler, TÜKİD ile İDDMİB’in birlikte atabileceği adımlar ve ihracata yönelik geliştirilebilecek projelerle ilgili pek çok konu gündeme getirildi.

TÜKİD Yönetim Kurulu, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) Nisan ayında yapılan Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda göreve gelen Çetin Tecdelioğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Yerli üretimin desteklenmesi, ihracatı geliştirme çalışmaları, teşvikler, dış ticaret eğitimleri ziyaretin önemli gündem maddeleri oldu. TÜKİD ile İDDMİB’in ortak projelere hayata geçirebileceği, ihracatı geliştirebilmek için ortak adımlar atılabileceği, yüz yüze ya da online eğitimlerle kırtasiye sektöründe ihracat yapan ve ihracat yapmayı düşünen firmalara destek olunabileceğiyle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretten dolayı oldukça mutlu olduğunu dile getiren Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) Başkanı Çetin Tecdelioğlu; “Birlikte çok güzel projelere imza atabileceğimize inanıyorum. Özellikle ihracatın geliştirilmesi konusunda biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Ziyarete TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil, İkinci Başkan Orhan Taşdemir, Sözcü Üye Cengiz Akçay, Sayman Üye Mikail Başar, yönetim kurulu üyeleri Hasan Tanışır, Arda Gürtunca, Sami Tolga Kaya ile TÜKİD Yönetim Kurulu Danışmanı Aziz Filiz ve TÜKİD Genel Sekreteri İrem Özkal katıldı.

 

Frekans Dergisi Editörü Ebulfez Demirdaş


: 28.12.2022