logo

İstoç 21 Ada No: 57 - 59
Mahmutbey / İSTANBUL

0212 659 91 48 pbx

bilgi@tukid.org

KIRTASİYECİLER KISITLAMADAN MUAF TUTULDU

KIRTASİYECİLER KISITLAMADAN MUAF TUTULDU

TÜKİD
KIRTASİYECİLER KISITLAMADAN MUAF TUTULDU

20 – 27 – 28 Haziran tarihlerinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavları’ ndan dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” getirilmişti. LGS ve YKS tedbirleri kapsamında kırtasiyelerin açık olacak işletmeler kapsamına alınması ile ilgili TÜKİD başvurusu sonuç buldu. Kırtasiyecilerimiz mağazalarını açabilecek…


İçişleri Bakanlığından 81 ilin Valiliklerine gönderilen yazıda;  sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu tarihlerde kırtasiyecilerin çalışmaya devam edebilecekleri bilgisini paylaştı.

İçişleri Bakanlığından Valiliklere gönderilen ilgili yazı aşağıdadır;

 

Kıymetli Valilerimiz,
Yarın yapılacak olan LGS sınavı süresini de kapsayacak şekilde 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ila 15:00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması kararlaştırılmıştır.
Öte yandan sınava girecek öğrencilerin muhtemel kırtasiye ihtiyaçlarını giderebilmeleri için sınav yapılacak okulların çevrelerindeki kırtasiyelerin açık olması gerektiği  değerlendirmektedir.
Bu çerçevede İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları alınarak, sınav merkezlerinin çevrelerinde bulunan kırtasiyelerin ve çalışanlarının, 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ila 15.00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması gerekmektedir.
Valilerimizce konunun yakınen takip edilmesi ve uygulamada aksamaya mahal verilmemesi hususunda;
Gereğini önemle rica ederim.

 


: 19.6.2020