Başkanın Mesajı

Yeniden merhaba...

Sevgili meslektaşlarım;
TÜKİD yönetiminde görev yaptığımız yıllarda tüm enerjimizi, tecrübemizi doğru yönlerde kullanarak, derneğimize kurumsal bir kimlik kazandırabilmek, kamuoyunda ‘Yetkili TÜKİD’ dir ‘imajını yerleştirebilmek adına önemli çalışmalara imza atmış ve bunun karşılığını da almıştık. Öyle ki; sektörümüzün tek sivil toplum kuruluşu olan TÜKİD için görev yapmak isteyen, bu sorumluluğu almak isteyen birçok dernek üyesi arkadaşımız görevi devrettiğimiz 2013 yılındaki genel kurulda adaylıklarını açıklamış, dört ayrı listenin yarıştığı çok renkli ve çok çekişmeli bir seçim ortamına hep birlikte şahit olmuştuk. Bu tablo karşısında derneğimizi iyi bir noktaya taşımış olmanın haklı gururunu yaşamıştık. Aradan 6 yıl geçti ve 3 Temmuz 2019’da seçimlere tek listeyle girdiğimiz TÜKİD Olağan Genel Kurul’unda, üyelerimiz sektörümüzün amiral gemisi TÜKİD’ i yönetme görevine yine Genel Kurul’un güveniyle bizleri layık gördü.


Genel Kurul’a katılarak kırtasiyecilik mesleğine sahip çıkma iradesi gösteren bütün meslektaşlarımıza, derneğimize ve sektörümüze hizmet etmek için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen yönetim kurulundaki çalışma arkadaşlarıma ve görevi devraldığımız önceki dönem yönetim kurulu üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Genel kurulda yaşanan saygı, sevgi ve nezaket ortamının bundan sonra da bozulmadan devam edeceğine inanıyorum.
Yönetim Kurulu’ndaki diğer arkadaşlarımla birlikte güzel bir çalışma dönemi geçirmek için bu göreve talip olduk. Genel Kurul bizi 2 yıl için göreve getirdi ve önümüzdeki bu 2 yılı sektörümüzün gelişimi noktasında çok önemli görüyoruz. Görev süremiz boyunca ekibimizle birlikte çok önemli adımlar atacağımızı, maksimum çabayla görev yapacağımızı vurgulamak isterim.
Uzun yıllar sektörde edindiğimiz tecrübemizi bakanlıklarla, kamuoyuyla ve basınla paylaşarak tüm bu kesimlerle çok hızlı bir biçimde kucaklaşacağız. Yıllar önce hayata geçirdiğimiz ‘Kırtasiye Kırtasiyeciden Alınır’ projesini geniş kitlelere duyurabilmek adına çok etkili çalışmalar yapacağız.


Değerli meslektaşlarım; sizlerin temsilcisi olan TÜKİD, bugüne kadar yürüttüğü çalışmalarla sesinizi duyurabilmek, sorunlarınızın çözümüne katkı sağlayabilmek adına çaba sarf etti. Derneğimiz bundan sonra da gayretlerini artırarak çalışmalarını aynı yönde yürütecek. Bu çerçevede sizlerle daha sağlam ve etkin bir iletişim köprüsü kurulması en önemli amaçlarımızdan biri. Bundan sonraki süreçte kırtasiyecilik mesleğine ne kazandırabiliriz mücadelesini hep birlikte sürdüreceğiz.


TÜKİD Yönetim Kurulu olarak mesleğimize hep birlikte sahip çıkıp kimsenin kimseyi ötekileştirmesine fırsat vermeden, bir bütünlük içerisinde, gerginliklerden ve kısır çekişmelerden uzak kalarak, adım adım amaca doğru yöneleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bizlere düşen görev; sektörün tertemiz sayfalarına mesleğin en güzel ilklerini yazmaktır. Siz değerli meslektaşlarımızın katkıları ve bizlere olan inancıyla bu yolda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz.
Kıymetli meslektaşlarım, birlik ve beraberlik içinde olursak aşamayacağımız hiçbir engel yok. Yapacak çok işimiz var ve pek çoğumuza önemli görevler düşüyor. Bu noktada gerekli bilgilendirmeler derneğimiz tarafından hızlı ve etkin bir biçimde yapılacaktır. Sizlerden gelecek proje ve fikirlere de her zaman açık olduğumuzu, elimizden gelen desteği vereceğimizi belirtmek isterim.