LGS ve YKS Tedbirleri Kapsamında Kırtasiyelerin Açık Olacak İşletmeler Kapsamına Alınması

By 0
370
LGS ve YKS Tedbirleri Kapsamında Kırtasiyelerin Açık Olacak İşletmeler Kapsamına Alınması
20 – 27 – 28 Haziran tarihlerinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavları’ ndan dolayı İç İşleri Bakanlığı tarafından “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” getirilmiştir. LGS ve YKS tedbirleri kapsamında kırtasiyelerin açık olacak işletmeler kapsamına alınması ile ilgili TÜKİD ivedilikle girişimlerde bulundu.
Gelecek nesilleri daha iyi yetiştirmek amacıyla bilinçli bir şekilde eğitime destek veren sektörümüz, Kovid-19 salgınıyla mücadele noktasında önemli bir görev üstleniyor. Tüm dünya gibi ülkemizin de içerisinde bulunduğu bu zorlu koşulları atlatabilmek, üreten, ekonomimize değer katan kurumlarımızın kırtasiye ürünlerine olan ihtiyacını karşılamak için var gücümüzle sahada olmayı sürdürmek istiyoruz.

20 – 27 – 28 Haziran tarihlerinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavları’ ndan dolayı İç İşleri Bakanlığı tarafından “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” getirilmiştir.

Kırtasiye mağazalarının sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında iş yerlerini açamayacak olmaları, hem öğrenciler hem de kırtasiyeci esnafı açısından telafisi mümkün olmayan mağduriyetlere yol açması olasıdır.

Kırtasiye mağazalarının kısıtlama kapsamı dışında bırakılması, vefakâr ailelerinin bin bir emekle yetiştirdiği milyonlarca öğrencimizin geleceği için büyük önem arz ettiği aşikârdır.

İşini sahip olduğu bilgi ve titizlikle yürüten, yeteneğini tecrübesiyle harmanlayan, görevini tüm benliğiyle icra eden perakendeci kırtasiyecilerimizin sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 19-26 ve 27 Haziran tarihlerinde faaliyetlerine devam etmesini arz ediyoruz.

Bu amaç kapsamında derneğimizce hazırlanan dilekçeler ilgili kurumlarla ivedilikle paylaşılmıştır.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)